11 Ocak 2011 Salı

Küçük kumaş parçalarını değerlendirme

Son iki haftadır çanta dikmeyi bıraktım kendimi tatil moduna aldım tatil deykende boş duramadığım için bol bol kırkyama yaptım evde kalan küçük parça kumaşlardan elimdeki altıgen kağıt kalıba göre parçalar kestim.


Ve kağıt kalıbın üzerine teğelledim,Kağıt kalıpları büyükçe bir kağıda on onbeş tane çizerek ve bunları keserek hazırladım.Fotokopi ile de çoğaltabiliriz.
Saymadım ama 100 yakında herhalde sonra da renk uyumuna dikkat ederek , arkadan fazla derine dalmadan  kenardan kenardan birleştirdim.
Güzel olmuş değil mi? bitince daha da güzel olacak tekli koltuklara iki adet uzun minder yapıcam .Pazartesi gününe kadar bitirmek istiyorum çünkü arkadaşlarım gelecek, biterbitmez tekrar göstereceğim.

5 yorum:

 1. kolay gelsin! güzel olmuş şimdiden.. kağıtları içinde mi bırakıyorsun birleştirdikten sonra onu merak ettim :)

  YanıtlaSil
 2. minderleri resimledikten sonra açıklıyacaktım unutmuşum yazmayı,içinde bırakmıyoruz tüm eklemeler bittikten sonra önce güzelce ütüleyip sonra ( artık formunu bulduğu için) tek tek çıkarıyoruz.

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel olacağı kesin.Bu işler çok uğraş ve sabır istiyor ama sonuç mükemmel oluyor.

  YanıtlaSil
 4. Esra hanım bir tane kalıp çıkararak yanlarından bir cm pay bırakarak diğerlerinide aynı kesebilirdiniz daha pratik olurdu

  YanıtlaSil
 5. Sevgili mavisnur,her bir kumaş parçasının içersinde kağıt kalıp var fotokopi ile çoğaltıldığında daha rahat çalışılıyor.yorumunuz için teşekkürler

  YanıtlaSil